Pēc SVF galvenās ekonomistes domām kriptovalūtas tuvākajā laikā nespēs konkurēt ar ASV dolāru

Pēc Starptautiskā Valūtas fonda galvenā ekonomistes Gitas Gopinatas domām, digitālās valūtas tuvākajā perspektīvā nevarēs izstumt amerikāņu dolāru. Savu viedokli analītiķe izteikusi laikrakstā Financial Times publicētā rakstā.

Gopinate uzsvēra, ka kriptovalodām piemīt milzīgs potenciāls, taču šajā norēķinu instrumenta attīstības posmā viņām trūkst attīstītās infrastruktūras. Šis faktors traucē kriptovalūtu masveida ieviešanu globālajā tirgū. Turklāt kriptovalūtas vēl nav atzītas daudzās valstīs, kas arī negatīvi ietekmē to pieņemšanu.

Ekonomiste rakstīja:

“Progress maksājumu tehnoloģijās neatrisina fundamentālas problēmas, lai iegūtu globālās rezerves valūtas statusu. Dolāra statusu nostiprina institūcijas, likums un investoru aizsardzības sistēma”.

Gita Gopinate uzskata, ka pat jaunattīstības tirgi pārsvarā izvēlas izmantot amerikāņu valūtu, bet digitālos aktīvus izmanto ļoti retos gadījumos. Šobrīd ASV dolāra daļa pasaules valūtu rezervju grozā ir vairāk nekā 60%. Otrā vieta SVF reitingā ir eiro, tās daļa nepārsniedz 20% rezervju.

Decembra vidū SVF publicēja ziņojumu, kurā teikts, ka digitālajām valūtām ir spēcīgās un arī vājās puses. Saite uz SVF blogu: https://blogs.imf.org/2019/12/12/central-bank-digital-currencies-4-questions-and-answers/

Starp kriptovalūtu izmantošanas priekšrocībām var izcelt digitālo maksājumu infrastruktūras attīstības faktoru. Kriptovalūtas industrijas vāja puse ir likumdošana, kas nodrošina pārredzamību un darījumu drošību ar kriptovalūtu, norāda fonda analītiķi.

© 2020 The Bitcoin Foundation Latvia