ASV digitālais dolārs sāk iegūt savas aprises

Bijušais Preču fjūčeru tirdzniecības komisijas (CFTC) priekšsēdētājs Kristofers Džankarlo (Christopher Giancarlo) paziņojis par pētniecības centra “Digital Dollar Foundation” izveidi.

Digital Dollar Foundation mājaslapa šeit: https://www.digitaldollarproject.org

Džankarlo paziņoja, ka nekomerciālā organizācija apgūs ASV dolāra “pārvēršanās” iespējas un perspektīvas elektroniskajā valūtā uz blokķēdes, kā arī pētīs potenciālās “digitalizētā” dolāra priekšrocības.
Projektu atbalsta starptautiskā konsultāciju kompānija Accenture, ar kuru Zviedrijas Centrālā banka ir plānojusi sadarboties digitālās zviedru kronas testēšanas ietvaros.

Digital Dollar Foundation dibinātāju skaitā ietilpst arī bijušais CFTC darbinieks Daniels Gorfins (Daniel Gorfine) un Kristofera Džankarlo (Christopher Giancarlo) brālis Čārlzs Džankarlo (Charles Giancarlo), kurš iepriekš strādājis IT-kompānijā Cisco Systems.

Tiek ziņots, ka Džankarlo un Gorfins nodrošinās centram starta kapitālu, bet Accenture veiks zinātniskās pētniecības darbus, kā arī nodrošinās materiāltehnisko atbalstu.

Džankarlo uzsvēra, ka šī iniciatīva ir vērsta uz ASV nacionālo interešu virzību, jo valstij jāattīstās ne tikai fiziskās infrastruktūras ziņā, bet arī jāuzlabo un jāapgūst jaunākās tehnoloģijas.

Jau 2019.gada oktobrī Džankarlo paziņoja, ka ASV valdībai ir jāsteidzas ar digitālā dolāra izveidi, jo parastais dolārs var zaudēt starptautiskās valūtas statusu, ja citas valstis sāks veidot savas digitālās monētas. Turklāt pagājušā gada martā Džankarlo izteica viedokli, ka blokķēdes tehnoloģijas var palīdzēt novērst pasaules finanšu krīzi.

© 2020 The Bitcoin Foundation Latvia